Kalenteri

Feb
9
Sun
IV Hämeenlinnan kaupunkirogaining @ Hämeenlinna
Feb 9 @ 08:30 – 18:00

Sarjat

  • 3 h CitySprintti
  • 5 h CityHelan
  • 3h CityCykkeli

Tapahtumassa on kolme sarjaa, joukkueessa 2–5 jäsentä. Joukkueet päättävät itse ikä- ja sukupuolijakauman. Kaikki joukkueen jäsenet osallistuvat samaan sarjaan, joukkueen tulee liikkua koko tapahtuman ajan yhdessä.

Osanottomaksu määräytyy joukkueen henkilömäärän mukaisesti. Tapahtumassa käytetään Emit-leimausta (kortteja vuokrataan 3 €), yksi emit/joukue.

Aikataulu

Sunnuntai 9.2.2020.

08.30 Kilpailukeskus avautuu, ilmoittautumisten vahvistukset klo 10 mennessä
10.00 Karttojen jako
11.00 Yhteislähtö pyöräsarjalle
11.05 Yhteislähtö jalkasarjoille
14.00 –14.05 3h sarjojen kilpailuaika päättyy (ko. sarjojen maali sulkeutuu klo 14.30-14.35)
14.00 alkaen ruokailua tarjolla
16.05 5h sarjan kilpailuaika päättyy (Sarjan maali sulkeutuu klo 16.30)
18.00 Ruokailu päättyy

Kilpailukeskus Hämeenlinnan kaupunkialueella (max 10 km torilta). Kilpailukeskus ilmoitetaan Tarmon suunnistusjaoston www-sivuilla perjantaina 7.2. Kilpailukeskuksessa lämmintä tilaa pukeutumiseen ja reittisuunnitteluun sekä kahvio.

Osanottomaksut

  • 2.2 mennessä 28 €/henkilö
  • 6.2 mennessä 35€/henkilö
  • Paikan päällä 40 €/henkilö

Lisätietojahttps://hlt.sporttisaitti.com/kilpailut/hameenlinnan-kaupunkirogaining-9/kutsu/

Mar
7
Sat
Nuuksion talvipäivä -rogaining 2020 @ Nuuksio, Espoo
Mar 7 @ 11:00 – 17:00
Nuuksion talvipäivä -rogaining 2020 @ Nuuksio, Espoo | Espoo | Finland

Sarjat ja kesto

  • 3 h/6 h

Osallistumismaksut [ilmoitetaan 15.1.2020 mennessä]

  • 31.1.2018 mennessä: __ €/osallistuja
  • 31.1.2018 mennessä: __ €/osallistuja
  • 27.3.2018 mennessä: __ €/osallistuja
  • Keittoateria __ €
  • Ilmoittautuminen avautuu 15.1.2020 mennessä

Alustava aikataulu

  • Joukkuemateriaalien nouto 8:30–9:30
  • Reittien suunnittelu 9:30–10:50
  • Lähtö 11:00
  • 3 h sarjan määräaika 14:00
  • 3 h kisan ”maali sulkeutuu” 14:30
  • 17:00 6 h kisan määräaika
  • 17:30 6 h kisan maali sulkeutuu
  • 17:00–19:00 ruokailu

Paikka: Nuuksion kansallispuisto. Tapahtumakeskuksen paikka ilmoitetaan helmikuussa.

Järjestäjä: Metsäreitti & OK 77

Lisätietojahttps://metsareitti.net/nuuksion-talvipaiva-rogaining/

Apr
25
Sat
Salpaus-Rogaining XI @ Lahti
Apr 25 @ 08:00 – 23:59

Sarjat

  • 12 h Pääsarja
  • 6 h Keskimatka
  • 3 h Lyhyt
  • 5h MTB

Kilpailun tulokset julkistetaan yleisissä sarjoissa, joukkueet kilpailevat kuitenkin pääsarjassa myös iän ja sukupuolen mukaan eri kategorioissa seuraavasti (sarjat poikkeavat hieman virallisista jaoista):

  • 12MO Miehet avoin
  • 12WO Naiset avoin
  • 12XO Seka avoin

Kuuden tunnin sarjassa ei ikäjakoa, kategoriat vain sukupuolen mukaan:

  • 6MO Miehet avoin
  • 6WO Naiset avoin
  • 6XO Seka avoin

Kolmen tunnin harrastesarjassa vain yleinen sarja

  • 3HO 3h avoin

Alle 15v osallistuessa kilpailuun, tulee joukkueessa olla vähintään yksi täysi-ikäinen.

Mukana myös 5 h MTB sarja, johon voi osallistua yksin tai maksimissaan 5 henkilön joukkue.

Joukkueessa tulee olla 2–5 jäsentä (5h MTB sarjassa 1–5). Joukkue liikkuu koko tapahtuman ajan max. 30m etäisyydellä toisistaan. Joukkueen jäsenten välistä etäisyyttä valvotaan maastossa tarkkailijoiden toimesta. Joukkueen ikä- tai sukupuolijakauma on joukkueen itse päätettävissä.

Alustava aikataulu

Lauantai 25.4. 2020

10:00 Karttojen jako 12h-sarja
10:30 Karttojen jako 3h ja 6h ja MTB sarjat

11:50 yhteislähtö 5h MTB sarja
12:00 Yhteislähtö kaikki muut sarjat
15:00 3-tunnin sarjan maaliintulo

16:50 5 h MTB sarjan maalintulo
18:00 6 h sarjan maaliintulo
24:00 12 h sarjan maaliintulo
24:15 Maali sulkeutuu

Osanottomaksut

11.3. mennessä | 1.4.mennessä | 20.4. asti

  • 12 h: 30 €/hlö | 40 €/hlö | 60 €/hlö
  • 6 h : 30 €/hlö | 40 €/hlö | 60 €/hlö
  • 3 h: 40 €/joukkue | 50 €-joukkue | 60 €/joukkue
  • 5h MTB : 30 €/hlö | 40 /hlö | 60 €/hlö

Lisätietojahttps://rogaine.wordpress.com/2013-2/kilpailukutsu/